Iš visų mokyklos pamokų niekam neskyriau tiek popamokinio dėmesio, kiek muzikai 🎧. Muzikos klausymas man buvo ir yra geriausia dienos dalis, mano išgyvenimų garso takelis, jausmų stipriklis, poezijos ir anglų kalbos mokytoja. O tau?

Tu nepatikėsi, savo gyvenime esu net tris kartus buvęs didžėjumi. Įsimintiniausias pirmasis, kai mokyklos diskotekoje leidau Sietlo grunge’ą iš juostos, į kurią įsirašėme viską iš 📻. Puiki buvo atmosfera, bet kažkodėl šokau tik aš vienas.

Mano pirmieji grojimai irgi buvo sau. Vėliau man pradėjo aiškėti, kad dviejų skirtingų DJėjų paleista ta pati daina skamba skirtingai. Tai priklauso, tarp kokių dainų ji skamba, kur grojama ir kas ją groja. Svarbi net išvaizda. Bet ne grožis 💅, o elgesys. Ir ta pati daina skamba kitaip.

Tas tiesa. Muzika yra gerokai daugiau nei koncertų salės. Muziką skleidžia ne tik instrumentai, bet ir 🐜, 🐳, 🌲 ar net mūsų kraujotaka.

Klausimas

Amžinai kartojama, kad viskas jau sukurta. Kad viskas girdėta. Bet, įsivaizduokite, jūs esate kompozitorius, kuris nori priblokšti pasaulį. Ką unikalaus galite padaryti su savo muzikiniu kūriniu?

Atspėjai teisingai
Spėjimas neteisingas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Atsakyti

emoji pratimas

Įsivaizduokite baisią ir gūdžią valstybę, kurioje draudžiama klausytis muzikos. Jūs esate muzikos patrulis ir jūsų darbas apieškoti kiekvieną įtariamąjį ir surasti, kur jis ar ji slepia muzikos įrašus. Šįkart jūs sustabdėte studentę su kuprine. Jos kuprinėje yra tokie daiktai: užrašų knygutė, skėtis, kramtomoji guma, rankos rentgeno nuotrauka, dezodorantas. Kur ieškosite paslėptos muzikos?

Atspėjai teisingai
Tavo spėjimas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Užrašų knygutėje
Skėtyje
Kramtomos gumos pakuotėje
Rankos rentgeno nuotraukoje
Dezodoranto flakonėlyje

SUŽINOK DAUGIAU

Dar kaulų muzikos archyvų.

Los Andželo įrašų kompanija „Blank City Records“ tęsia kaulų muzikos idėją ir kviečia paaukoti savo rentgeno nuotrauką, ant kurios jie įspaus naujų atlikėjų garsus.

O šios istorijos sužavėti entuziastai išleido ir knygą.

Galiausiai „The Vinyl Factory“ kartu su Stephen Coates ir Paul Heartfield nufilmavo dokumentinį filmą rentgeno muzikos tema.

DAR DAUGIAU RADIOHEAD

Šįkart jų žaidimai su prasmėmis persikelia į vaizdo klipą dainai „Dreaming“. Apsėsto fano video esė apie milijonus užkoduotų prasmių.

Brian Wilson karjeros piką pasiekė gerokai anksčiau nei Radiohead. Bet užmojais gal net lenkia britus. Jo grupės Beach Boys „Pet Sounds“ renkamas visų laikų geriausiuoju albumu ir yra prikimštas neįprastų nuotykių.