Apie Apie

KŪRYBINGUMO MOKYKLA

Tai kultūrinis-edukacinis projektas, tyrinėjantis kūrybinio mąstymo vaidmenį edukaciniuose procesuose.

„Kūrybingumo mokykla“ kuria nemokamą edukacinį video turinį, organizuoja mokymus moksleiviams, mokytojams bei edukatoriams Lietuvoje ir užsienyje, rengia ir įgyvendina specialias XXI amžiaus kompetencijų ugdymo programas mokykloms, diegia fenomenais grįsto ugdymo modelį šalies švietimo įstaigose.

„Kūrybingumo mokykla“ inicijuoja ir vykdo daugybę tarptautinių ir vietinės reikšmės projektų, kurių tikslas – paskatinti kūrybingumą edukacijoje. Bendradarbystės tinklas apima įvairias Lietuvos švietimo įstaigas, partnerius iš Suomijos, Islandijos, Norvegijos, Estijos bei toliau plečiasi.

Platformos iniciatoriai ir steigėjai – patyrę lektoriai bei kūrybos profesionalai, VU profesorius Kristupas Sabolius ir komunikacijos ekspertas Tomas Ramanauskas, tyrinėjantys kūrybingumą įvairiose mokslo, edukacijos srityse, o taip pat kasdienybėje. Kartu išleido knygą apie kūrybingumą „Žmogus kuris žinojo viską“ (2014, Dega dangus).

Kristupas Sabolius – filosofijos profesorius, MIT (JAV) afilijuotas mokslininkas, kino scenaristas, knygų autorius: „Apie tikrovę“ (2021); „Materija ir vaizduotė: hibridinė kūryba tarp meno ir mokslo“ (2018): „Įsivaizduojamybė“ (2013); „Įnirtingas miegas. Vaizduotė ir fenomenologija“ (2012), bendraautorius: „Kinas ir filosofija“ (2013).

Tomas Ramanauskas – komunikacijos ir reklamos specialistas, kūrybos agentūrų „Godspeed“, „Super You“, „New!“ bendraįkurėjas, kūrybingumo lektorius, autorius, kino scenaristas ir režisierius, muzikos kūrėjas.