Ar virusai gali būti draugai? Ar virusai gali būti draugai?

Užduotys

Patyrinėk ir sukurk vizualizaciją, kokią kelionę turi nukeliauti virusas, jog mus pasiektų. Iš kur jis kilo? Kaip jis mus pasiekia? Kaip mes juo užsikrečiame?

5-8 klasei

  1. Įsivaizduok, jog dirbi farmacijos įmonėje, kuri stengiasi sukurti naują vakciną arbą vaistą prieš naujai plintantį virusą. Sukurk išsamią laiko juostą, kokius etapus turi praeiti šis farmacijos produktas, jog pasiektų pacientą. Kokius svarbiausius asptekus turi žinoti apie tyrimų ir plėtros bei produkto sklaidos etapus?
  2. 1854 įvyko choleros protrūkis Londone, Broad street gatvėje. Mokslininkas John Snow buvo pakviestas išsiaiškinti, kaip ir kodėl cholera pasklido toje gatvėje ir iš kur. Įsivaizduok, jog tu esi John Snow. Kaip tu pradėtum savo tyrimą? Kaip tavo ketinimai sutampa (ar nesutampa) su John Snow atliktu tyrimu?

9-12 klasei