Įsimylėję robotai Įsimylėję robotai

UŽDUOTYS

Prisimink Mauglį, kuris buvo užaugintas laukinių džiunglių gyvūnų. Įsivaizduok situaciją, kuomet našlaitis ar našlaitė būtų palikti androidų bendruomenei, turinčių dirbtinį intelektą ir atrodančių kaip žmonės. Kaip atrodytų ar net pasikeistų jo vidinis pasaulis? Ar jis/ji vis dar turėtų ir suprastų emocijas?

Debatų tema visai klasei: ar robotai turėtų įgyti (žmogaus) teises? Įsivaizduok ateitį, kurioje robotai yra tokie pažengę, jog neįmanoma atskirti androidų nuo žmonių nei fiziškai, nei protiškai ar emociškai. Ar tokiems robotams turėtų būti tokios pačios teisės kaip žmonėms?