Žmonija dar turėjo palaukti, kol išvydo savo pirmąjį visiškai sintetinį, iš gamtoje nerandamų molekulių pagamintą plastiką – tai nutiko 1907 m. Tais metais mokslininkas Leo Bakefieldas savo Niujorko laboratorijoje kondensacinės reakcijos metu panaudojo formaldehido ir fenolio mišinį. Savo perversmą sukėlusį rezultatą jis pavadino „bakelitu“. Dėl savo nelaidžių ir
karščiui atsparių savybių ši puiki medžiaga buvo naudojama visur, pradedant radijo ir telefono imtuvais, baigiant virtuvės reikmenimis, šaunamaisiais ginklais ir net papuošalais. Tačiau tai buvo pažangi naujovė dar ir dėl to, kad įrodė, jog plastiką galima gaminti pigiai ir lengvai. O tada pradėjo lietis pinigų investicijos į jo tyrimus.
Iš tiesų, praėjus vos 21 metams, milžiniška amerikiečių gamybos įmonė „DuPont“ nusprendė savo 1903 m. sukurtą eksperimentinę stotį Delaveryje skirti plastikui. 1928 m. jai vadovauti pasamdytas chemikas Wallace’as Carothersas, o per ateinančius dešimtmečius stotis tapo svarbia kuriant tokius visur naudojamus plastikus kaip nailonas, likra, neoprenas, teflonas, organinis stiklas ar PET plastikas.
Kaip bebūtų, iki XX a. aštuntojo dešimtmečio nė vienas iš „DuPont“ ar bet kurios kitos įmonės gaminamų plastikų nebuvo gaminamas atsižvelgiant į tris kriterijus: mažinimo, pakartotinio naudojimo, perdirbimo. Pavyzdžiui, 1973 m. „DuPont“ mokslininkas Nathanielis Wyethas sukūrė modernų plastikinį butelį iš PET plastiko. Šis gaminys iškart turėjo pasisekimą, o tokios gėrimų gamybos milžinės, tokios kaip „Coca-Cola“, „Pepsi“, „Evian“ ar „Nestlé“, perėmė jo koncepciją plačiu mastu.
Nepaisant to, gana greitai paaiškėjo problema: po naudojimo plastikiniai buteliai tampa neskaidomomis atliekomis. Atsižvelgiant į per metus pagaminamą neišmatuojamą butelių kiekį, tokios atliekos greitai tapo didžiule problema. Taigi 1977 m., praėjus vos ketveriems metams po išradimo, išrastas jų perdirbimo procesas.