Tomai, paklausiu tavęs klausimo iš astrofizikos: ar esi matęs filmą „Kosminė odisėja“ 🎥?

Esu matęs net kelis kartus, ar tai reiškia, kad buvau daug astrofizikos pamokų? 🐵

Kai gerai pagalvoji, dauguma fantastikos yra ir MOKSLO veikalai. Nebūtinai atitinkantys vadovėlius, bet nagrinėjantys vadovėliuose sutinkamus klausimus.

Sci-fi yra itin turtingas kai kurių fizikų įkvėpimo šaltinis. Kaip įdomu: kažkas fantazuoja ir tai daro įtaką mokslui!💡

Klausimas

Kuris maisto produktas padėjo išrasti mikrobangų krosnelę?

Atspėjai teisingai
Spėjimas neteisingas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Atsakyti

emoji pratimas

Tavo geriausias draugas pavogė savo sesės iPhone‘ą. Ko jis nusipelno? Spausk du tinkamiausius emoji.

Atspėjai teisingai
Tavo spėjimas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Teisingumo
Patyčių
Palaikymo
Pamokslo
Abejingumo
Meilės

Dar daugiau:

Michio Kaku pasiūlymu, į visus šiuolaikinius mokslus galėtume pažvelgti į kaip muzikinę partitūrą. Kas yra cheminės reakcijos? Tai įvairios sonatos, pjesės ir singlai, kuriuos išgauname grodami natomis, t. y., sukomponuodami stygų skambesį tam tikru būdu. Kas yra visata? Tai vibruojančių stygų harmonija.

Taip žvelgiant, drąsiai teigia Michio, mes net galime išgauti dieviškojo proto apibrėžimą: tai kosminė muzika, kuri rezonuoja vienuolikos dimensijų hipererdvėje. Ir nors galutinio atsakymo dar neturime, stygų teorija neabejotinai įrodo, kad fizikoje esama vietos net pašėlusiems kūrybiniams avangardistams.

KONKURSAS

Nuo šiol konkursas – ne tik moksleiviams, jų mokytojams, bet ir ištisoms klasėms.
Spręsdamas kūrybingumo užduotis pretenduoji laimėti išmaniuosius prizus, stipendijas arba bilietą visai klasei į kūrybingiausią metų dieną!
Kūrybingumas – ateities mokslas ir jį galima treniruoti.