Esu girdėjęs, kad ne per seniausiai buvai atostogų per kurias perskaitei šūsnį knygų. Ir apie ką gi?

Skaičiau garsiąją Bradbury „451° Fahrenheito”, kurioje kalbama apie literatūros, kaip pavojingų žinių šaltinio, deginimą. Ir skaičiau rimtesnį veikalą, Roberto Bolaño „2666”, ji ypač įdomi autoriaus naudojama technika – atrodo, kad skaitai apie tikrus įvykius ir miestus 🗽, bet paguglinęs 🔎 nieko nerandi.

Bolaño yra vienas iš tų rašytojų, kuris nuolat išranda save iš naujo. Atrodo, kad kitoje knygos pusėje su tavimi kalbėtų ne vienas autorius, o mažų mažiausiai trisdešimt skirtingų Roberto variantų 🤹🏻‍♂️.

Rašytojai savo kūrybines galimybes pratampo pasiversdami kitais: Romain Gary, Stephen King, Fernando Pessoa rašė ne tik savo vardu, bet ir kitais. Ir dažnai prisipažindavo tik prigauti 🙊.

Klausimas

Prancūzų rašytojas George Perec'as parašė kūrinį „Išnykimas“, kuriame:

Atspėjai teisingai
Spėjimas neteisingas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Atsakyti

emoji pratimas

Pasak George Orwell'o, geriausius savo kūrinius jis parašė, nes:

Atspėjai teisingai
Tavo spėjimas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
kentė nuolatinį nepriteklių ir badavo
grožėjosi pasaulinės literatūros klasika
supyko dėl pasaulyje matomos neteisybės
įsimylėjo

KONKURSAS

Nuo šiol konkursas – ne tik moksleiviams, jų mokytojams, bet ir ištisoms klasėms.
Spręsdamas kūrybingumo užduotis pretenduoji laimėti išmaniuosius prizus, stipendijas arba bilietą visai klasei į kūrybingiausią metų dieną!
Kūrybingumas – ateities mokslas ir jį galima treniruoti.