Britų autorius George Orwell’as parašė tokias legendines knygas kaip „Gyvulių ūkis“ ir „1984-ieji“. Šiuose romanuose smagiai periamas kailis visokioms sistemoms, kurios meistriškai pažaboja žmogaus laisves. Kliūna stalinizmui, totalitarizmui, imperializmui ir kitiems protų mulkintojams.
Ir nors jo taikiniu tapo literatūrinė situacija, Orwell’as prisipažino, jog būdamas politiniu autoriumi rašyti pradėjo tik dėl savo egoizmo. Rašytojai yra ambicingos asmenybės, kurie tikisi auditorijos, nori būti išgirsti ir pripažinti. Taigi be noro sukelti susidomėjimą kurti neįmanoma. Šis pirmasis rašytojo kūrybos impulsas yra išlikęs iš ankstyviausio amžiaus, kai vaikas savo riksmu siekia patraukti besąlygišką tėvų dėmesį.
Orwell’as primena, kad jau beveik nuo kūdikystės vaikai yra labai išradingi – jie išgalvoja keisčiausias istorijas, susiranda įsivaizduojamų draugų, regi save svajonėse kaip didvyrius ir herojus. Suaugusiųjų rašymas išlieka į „savąjį aš“ nukreiptas užsiėmimas, kuriame svarbiausias dalykas – pasidalinimas savastimi, asmeninės patirties išryškinimas, taip pat kiekvieno iš mūsų pripažinimas ir svarba.
Kiek vėliau jį patraukė grožis, kurį sukeldavo gerai suręstos frazės. Estetinis pasimėgavimas literatūra ir tuo, kaip kuria kiti. Kai kurie autoriai ir lieka šiose dviejuose režimuose, kurie pagrįsti pasimėgavimu. Pirmuoju atveju žavimasi savimi, antruoju – kitais.
Pasak Orwell’o, geriausius savo kūrinius jis parašė todėl, kad supyko. Tik tada jis ėmėsi mąstyti apie kitus iš esmės, o audringiausią kūrybos kibirkštį sukėlė neteisybės jausmas. Orwell’o akimis, knygos rašymas primena varginančią kovą ar skausmingą ligą. Tai sunku suprasti, nes kūrėją tarsi veda kažkoks demonas, kuriam neįmanoma pasipriešinti ar jo suprasti. Meninė kūryba kyla iš noro paveikti visuomenę, pasipriešinti neteisybei arba net pakeisti pasaulį. Todėl kūryboje pasireiškia žmogaus politinis pašaukimas.
Pasak Orwell’o, rašytojui svarbus istorinis impulsas ir politinis tikslas, kurį veda siekiai atskleisti kokią nors tiesą, pastūmėti pasaulį geresne kryptimi. Kūrėjai sulaukia tikrojo pripažinimo, kai įveikia egoizmą – kalbėdami nuo savęs, pasako ką nors apie visuomenę, iškelia visiems svarbias problemas, sugeba paliesti daugeliui svarbias temas.