Kartais per pamokas žiūrėdavau į tą cheminių inicialų suvestinę🌡 ir galvodavau, kad Meitneris (Mt), Darmštadas (Ds) ir Molibdenas (Mo) tikrai turėtų būti draugai su
Rozenkrancu ir Gildensternu iš Shakespeare’o „Hamleto“👬.Tomai, ar turi favoritą Mendelejevo elementų lentelėje?

Daugumos jų mokykloje taip ir nesutikau, užtai dabar labai gerai sutariu su Magniu (Mg), jis yra mano mėgstamiausias vitaminas (dėl vaistų vartojimų pasitarkite su👩‍⚕️, bla bla). Jei kas klausia kvailo klausimo „Kokia yra jūsų sėkmės paslaptis?”, atsakau: „Magnis”.

Mendelejevo lentelėje yra ribotas elementų skaičius, tačiau iš jo įmanoma sudaryti neribotą kiekį junginių. Chemija šiuo požiūriu primena literatūrą. Raidžių kiekis visada vienodas, o romanų ir eilėraščių – begalinis.

Chemija yra ne tik poezija, bet ir stebinantis tarpusavio santykių matas. Juk apie gerą porą sakoma, va, tarp jų tai yra tikra chemija 💑. Ta chemija visur ir visokia!

Klausimas

Kokio kvapo jokiu būdu negali būti kvepaluose?

Atspėjai teisingai
Spėjimas neteisingas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Atsakyti

emoji pratimas

Koks gyvūnas įkvėpė benzeno molekulės struktūros atradėjo vaizduotę?

Atspėjai teisingai
Tavo spėjimas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Mėlynasis banginis
Voras paukštėda
Juodoji gulbė
Gyvatė
Baltabarzdis pekaris

KONKURSAS

Nuo šiol konkursas – ne tik moksleiviams, jų mokytojams, bet ir ištisoms klasėms.
Spręsdamas kūrybingumo užduotis pretenduoji laimėti išmaniuosius prizus, stipendijas arba bilietą visai klasei į kūrybingiausią metų dieną!
Kūrybingumas – ateities mokslas ir jį galima treniruoti.