Man sunkiausia istorijos mokymosi dalis — datos, pavardės ir faktai, byrantys iš prakiurusio įvykių maišo be saiko 🤦🏻. Platesnis vaizdas iš jų nesulimpa. Kaip papasakoti istoriją, kad ji būtų aktuali, įtraukianti, suprantama?

Ko gero, nepamiršti, kad žodis istorija yra vienodai svarbus ir istorikams, ir scenaristams. Istorikai yra tyrėjai, kurie tikrina šaltinius. Juk tai detektyvinis užsiėmimas! 🕵🏼🕵🏽‍♀️

Atpasakodami neišvengiamai ir kuria. Dažniausiai istorijos pamokose mes girdime objektyviąją įvykių versiją, bet užtenka pažiūrėti dviejų pusių vertinimus ir lieka nebeaišku, kas ten vyko 🗿.

Tačiau reikia nepamiršti – istorikai, skirtingai nei mes, yra perskaitę daugiau nei vieną versiją. Tas, kas atsižvelgia į balsų įvairovę, supranta daugiau.

Klausimas

Egzistuoja nemažai pramanytų vietų, kurias mes mielai aplankytume: Hogwartsas, kuriame mokosi Harry Potteris, Narnija, Springfieldas, kuriame gyvena Simpsonai. Ilgą laiką atrodė, kad Homero aprašytoji Troja irgi tokia, išgalvota vieta. Tačiau vienas užsispyręs vokietis ėmė ir ją atrado. Kaip jam pavyko?

Atspėjai teisingai
Spėjimas neteisingas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Atsakyti

emoji pratimas

Burtininkai dažniausiai sutinkami pasakose. Bet vienas toks pasirodė ir istorijos puslapiuose. Atspėk, kur jis įsidarbino?

Atspėjai teisingai
Tavo spėjimas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Ligoninėje
Ligoninėje
Kepurių siuvykloje
Kepurių siuvykloje
Sinoptikų agentūroje
Sinoptikų agentūroje
Karo pramonėje
Karo pramonėje
Kine
Kine

Netikėti įvykiai vienu metu

Mūsų, palyginti, trumpas svečiavimasis Žemėje primena, kokie tiršti įvykiai, kaip arti jie vienas kito. Kaip viena idėja remiasi pečiais ir kitą, kaip stebinantį dalyką greitai pakeičia kitas. Štai socialiniame tinkle „Reddit“ užvirė smagi ir įtraukianti diskusija apie tai, kokie netikėti įvykiai susiklostė tuo pačiu metu:

  • Kompanija „Nintendo“, kurios žaidimus puikiai žinote, buvo įkurta 1888. Tais pačiais metais Londone siautė Džekas Skerdikas – legendomis apipintas serijinis žudikas.
  • Tais pačiais metais, kai nuskendo „Titanikas”, buvo išrasti vitaminai ir rentgenas.
  • Amerikiečiai mėnulin nuskraidino savaeigius aparatus, o vėluojantys šveicarai tais pačiais metais tik suteikė teisę moterims balsuoti.
  • Ispanija dar buvo fašistine diktatūra, o Amerikoje tuo metu jau įkurta „Microsoft“ kompanija.
  • Paskutinį kartą giljotina Prancūzijoje panaudota tais pačiais metais, kuriais kino teatruose pasirodė pirmoji „Žvaigždžių karų“ serija.
  • Oksfordo universitetui buvo 300 metų, kai buvo įkurta Actekų imperija.
  • Coca-Cola yra tik 31 metais jaunesnė už Italiją.
  • Mamutai dar gyveno žemėje, kuomet buvo statomos egiptiečių piramidės.
  • Aktorė Marilyn Monroe ir karalienė Elžbieta II-oji gimė tais pačiais metais.