Prisiminiau tokį biologą Joshua Lederber’gą. Jis pasižymėjo lakia fantazija, matyt, todėl ir gavo Nobelio premiją 🏅. Mąstydamas apie visokias reakcijas, Lederberg’as pats įsivaizduodavo, kad yra bakterija. Gal man jau laikas išskleisti DNR, pats sau sakydavo Joshua, svajodamas apie tai, kad paniro į visokias organizmų terpes 🦐🦎🐒🦔.

Biologija, nenoriu įžeisti kitų pamokų, yra įdomiausia pasiutėlė iš visų. Žmonės konstruoja humanoidus arba grinder’iuoja, kalba apie transhumanizmą 👩‍🎤 👨‍🎤 ir biopankavimą 🧛‍♀️ 🧛‍♂️. Ir aš jau nebesuprantu, kur yra žmogaus ribos ir ką Darwin’as pasakytų.

O gal paaiškėtų, kad nėra jokių žmonių, vien tik holobiontai? Juk, pasirodo, mumyse sugyvena milijoninės bakterijų ir įvairių rūšių bendrijos. Kitą kartą, kai norėsi pasakyti, „aš manau“, verčiau sakyk, „mūsų organizmų asociacija mano“.

🙌 Mūsų organizmų asociacija pasitarė ir nusprendė, kad ateityje pasuose žmonės turės daugiau apibūdinimų, nei tik pagal lytį ir tautybę.

Klausimas

Koks muzikos instrumentas padėjo atrasti organų donorystės principą?

Atspėjai teisingai
Spėjimas neteisingas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Atsakyti

emoji pratimas

Jeigu atrastų biologinę burtų lazdelę, ką mokslas turėtų pakeisti žmoguje?

Atspėjai teisingai
Tavo spėjimas
Pasirink tavo nuomone tinkamą variantą (-us).
Sustiprinti atmintį ir intelektą
Sumažinti agresiją išskiriančių medžiagų (adrenalino, testosterono) įtaką organizmui
Išnaikinti genetines ligas
Priauginti pelekus ir pagerinti plaukimo įgūdžius
Padaryti taip, kad nemalonūs kvapai nuo šiol kvepėtų braškėmis ar neužmirštuolėmis

Biologinė burtų lazdelė - gal ji jau egzistuoja?

Šiandien ši burtų lazdelė tapo realybe – ji vadinama genetiniu redagavimu. Ir nors visi variantai atrodo patraukliai, mokslininkai yra sutarę, kad bet koks žmogaus gerinimas yra pavojingas. Tokio proceso grėsmės puikiai atskleistos filme „Gataka“ (Gattaca, 1997 m.).

Jame vaizduojama netolima ateitis, kurioje taps įmanoma ištirti ir ištaisyti naujagimių mutacijas, kurios gali trukdyti jų gyvenimo sėkmei. Tačiau tai sukelia susiskaldymą ir įtampas tarp turtingųjų ir pagerintųjų bei tų, kurie neturi tokios galimybės. Pažiūrėk filmo anonsą čia. O jei rasi laiko – ir visą filmą.